Onverwachte kinderen “vakantie”: 7 ideeën en recepten voor wat te maken met hen

Pasaulį apėmęs koronavirusas itin stirpiai keičia visų mūsų gyvenimo ritmą, kasdienius įpročius, daugybė šeimų, ypač turinčių vaikų, bent porą savaičių liks namie. Kad mažieji neliptų sienomis, įtraukite juos ir į kasdienius darbus, pavyzdžiui, pakvieskite kartu gaminti kokį patiekalą. Išnaudokime šį keistą ir baugų etapą tokiems dalykams, kuriems galbūt vis nerasdavote laiko!

Kartu kepkite lietinius blynus su įdaru. Suagusieji tegul juos iškepa bei paruošia įdarą/įdarus, o vaikai susuka ar sulanksto blynelius.

Atidarykite virtinukų ar koldūnų gaminimo fabriką. Ir vėlgi – suaugusieji tegul minko tešlą, pasirūpina įdaru, o vaikams patikėkite išspaudyti skrituliukus, pamokę leiskite jiems virtinukus užspausti (ir nieko tokio, jei kuris nors vėliau paleis įdarą virdamas, visiems pasitaiko).

Kartu kepkite paprastus, skanius keksiukus. Šiuos kepinukus mėgsta daugybė vaikų, įdomu, kad ne tik desertinius, bet ir nesaldžius. Paruošti keksiukų tešlą ilgai netrunka, tad paruoškite ingredientus ir leiskite vaikams juos sumaišyti (tik stebėkite, kad nepermaišytų), o vėliau sukrėsti tešlą į jau paruoštas keksiukų formeles.

Kepkite picą su mėgstamiausiais ingredientais. Jūsų valia, patys minkysite tešlą ar naudosite pirktinius lakštus, patikėkite vaikams ant jau paruošto – iškočioto ir padažu ištepto – pado išdėlioti ingredientus.

Skanaukite naminių sausainių ar meduolių. Su šiais mažais kepinukais yra šiokių tokių reikalų, ypač jei tešlos užminkėte daug. Tačiau jei turėsite smagių formelių ir į pagalbą atskubės mažos rankytės, darbas eisis greičiau. Sausainiai iškepa greitai, tad galima kartu parymoti prie orkaitės ir stebėti, kaip jie rusvėja.

Kepkite mėgstamiausius apkepus bei lazanijas. Apkepai, kai ingredientus tereikia sumaišyti, pilti į formą ir iškepti, neatima daug laiko. Kone visą procesą galima patikėti vaikams, jūs tik stebėkite. O štai jei nutarsite kepti, tarkime, lazaniją, galima įtraukti vaikus į sluoksniavimo etapą. Pavyzdžiui, jūs pilate mėsos įdarą, bešamelio padažą, pagalbininkas ar pagalbininkai rūpinasi kokybišku lazanijos lakštų klojimu.

Sumaišykite mėgstamiausių vaisių salotas. Įvairių ingredientų gausias daržovių salotas mėgsta ne visi maži vaikai, jie mieliau graužia paprastą morką ar agurką! Tačiau spalvingos vaisių/uogų salotos – kitas reikalas. Jūs supjaustykite turimus šviežius vaisius kubeliais, griežinėliais, o vaikams patikėkite viską sumesti į bendrą dubenį ir išmaišyti. Darbo nedaug!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *