Tijd om te leren hoe cupcakes te bakken: 5 belangrijke tips en 15 recepten

Keksiukus mėgsta visi, o ypač jie vilioja vaikus. Kai mažieji atostogauja, o gal mokosi nuotoliniu būdu, pats metas jų iškepti. Paruošti keksiukų tešlą nėra sudėtinga, tad galbūt į pagalbą pasitelksite ir būsimus jaunuosius valgytojus. Pirmiausiai primename jums kelias svarbias taisykles, o žemiau dalinamės puikiais receptais, iš jų tikrai išsirinks kiekvienas!

Patarimas Nr. 1: nepermaišykite tešos, nes keksiukai bus kieti Tai viena dažniausių klaidų: stengiamės, kad neliktų sausų miltų tešloje, intensyviai maišome ir, rodos, viskas gerai, tešla išeina glotnutėlė, tačiau iškepę keksiukai, kieti ir sausi. O juk geri keksiukai turi būti visai kitokie – lengvi, purūs, drėgni. Paaiškinimas paprastas: kai pernelyg ilgai ir intensyviai maišome, susproginėja visi oro burbuliukai tešloje. Ką daryti? Daugelyje receptų sakoma: gaminant tešlą keksiukams, pirmiausia atskirai sumaišomi drėgnieji ingredientai (kiaušiniai ir cukrus, riebalai ir/ar jogurtas ar pan.) ir sausieji ingredientai (įvairių rūšių miltai, kildinančios medžiagos, sėklos ir/ar riešutai ir pan.), o tada vieni su kitais sumaišomi atsargiai ir tai daroma tik tol, kol sausieji susijungia su drėgnaisiais.

Patarimas Nr. 2: Patepkite riebalais keksiukų formeles, antraip kepinuko bus neįmanoma gražiai išimti, jis plyš Jei naudojate keksiukų formą ir nedėliojate specialių popierinių krepšelių, kiekvieną duobutę patepkite sviestu arba išpurkškite purškiamu aliejumi. Kartais keksiukai sugeba prilipti ir prie specialių popierėlių, kepinių specialistai ir specialistės šiuo klausimu nesutaria – ar verta patepti riebalais ir šių popierėlių vidų, ar vis dėlto gerai paruošta keksiukų tešla turėtų užtikrinti, jog „rūbą“ nuo kepinio lengvai atlipinsite.

Patarimas Nr. 3: Neprikraukite į formeles pernelyg daug tešlos Jei tešlos į kiekvieną formelę dėsite pernelyg daug, ji gali „išlipti“ ir rezultatas – gal ir valgomas, bet akies nedžiuginantis kūrinys. Taigi, visada užpildykite apie 3/4 keksiuko formelės, nes tešla kils.

Patarimas Nr. 4: Sekite kepimo laiką, kad keksiukai pilnai iškeptų tačiau neperkeptų Neiškepę keksiukai centre bus lipnūs ir vis dar tešliniai, o perkepti – sausi. Kaip rasti tą aukso vidurį? Kiekviena orkaitė skirtinga, todėl, žinoma, vadovaukitės receptu ir jame rekomenduojamu kepimo laiku. Tačiau likus maždaug 2–3 min. iki kepimo pabaigos, patikrinkite vieną keksiuką smeigdami medinį pagaliuką į jo centrą – jei ištrauksite jį sausą, keksiukai iškepę, jei jis apsivėlęs tešla, drėgnas, verta dar šiek tiek pakepti. Patarimas Nr. 5: Nevėsinkite keksiukų neišėmę iš kepimo formos Išėmus keksiukus iš orkaitės, formoje jie gali pabūti daugiausia 2–3 min., o tada laikas juos išimti ir, idealu, baigti vėsinti ant specialių grotelių kepiniams. Jei paliksite formoje, jie pernelyg ilgai bus šilumoje ir rizikuos išsausėti, be to, dėl besikaupiančios drėgmės ims šlapti keksiuką gaubiantis popierėlis, o tai irgi ne itin patrauklu. O dabar metas rinktis receptą!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *